Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Crosstourer na torze
Autor Wiadomość
Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2017-06-19, 18:36   Crosstourer na torze

Witam
Pewnie czytacie różne testy naszego CT. Ostatnio w motocyklu wypadł blado, ale nie ma się co przejmować.
W ramach doskonalenia jazdy co jakiś czas wybieram się na różne szkolenia z techniki jady. Ostatnio dwa razy pod rząd na początku maja potem czerwca zaliczyłem trening z Duszan Team na specjalnie przygotowanym torze w Kamieniu Śląskim. Trening bardzo polecam chłopaki z teamu znają sie na rzeczy i ich wskazówki są bezcenne. Z turystyków były BMW 1200 GS w różnych rocznikach jeden RT, tak że było się z kim porównać. Jazda prowadzona była na oryginalnych Bridgestonach, modyfikowany tłumik akrapa i tyle z modyfikacji. Przed drugim treningiem ściągnąłem szybę bo trochę robiła za żagiel przy większych prędkościach.
W skrócie moje spostrzeżenia:
- CT jest do bólu neutralny i przewidywalny w złożeniach
- zamknięcie opony ograniczają przycierające podnóżki po obu stronach
- w warunkach toru ani razu nie było uślizgów kół, no chyba że za mocno wcisnąłem klamkę w złożeniu, potem nie robiłem tego nigdy.
- przyspieszenia na wyjściu są bardzo dynamiczne dawał radę sportowym 600tką, a może mi się wydawało :)
- hamulce to jedna z najlepszych rzeczy, opóźnienia jakie robiłem na dohamowaniach przed zakrętem były lepsze niż w pozostałym sprzętach, przelatywali tam gdzie ja juz mogłem robić złożenie, ABS wkraczał do akcji w ostateczności ale pewnie.
- po 40 minutach ostrej walki lekko przegrzałem tarcze przedniego hamulca, złapały niebieski kolor, ale jakość hamowania do końca była dla mnie OK

Reasumując.
Jak na moje umiejętności to CT jest bardzo dobrym sprzętem. W swojej klasie dla mnie bomba. Oczywiście na przecinaku można wykręcić lepsze czasy, złożenia itd. ale dla fanu i w trasę ma CT wystarczające zapasy które w normalnych warunkach nigdy nie wykorzystamy. Można pewnie ściskać klamkę wdeptać hamulec odkręcać na wyjściach i kłaść w zakręty.
Testy mistrzowskie zostawiam mistrzom, jako użytkownik stawiam Hondzie CT dużą 6-stkę (teraz taka chyba skala ocen :) )

Lewa i w trasę

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2017-06-20, 07:20   

Fajne podsumowanie. Ja też chciałbym zasięgnąć rady bardziej doświadczonych. Jak nie będzie to problem to dawaj cynę na nastepne szkolenie. Pozdrawiam

Bouli
Administrator

Wysłany: 2017-06-20, 13:35   

Tatsu napisał/a:
Testy mistrzowskie zostawiam mistrzom, jako użytkownik stawiam Hondzie CT dużą 6-stkę (teraz taka chyba skala ocen :) )

Bravo tak trzymać - uczyć się techniki i prawdę pisać o Hondzie Crosstourer.

Ja też w końcu muszę się ruszyć na pod szlifowanie techniki - i nie wmawiać sobie że brak czasu.

Na kolano się udało zejść ?

LwG !

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2017-06-22, 18:03   

Nie schodziłem na kolano, najpierw jest przede mną nauka techniki prawidłowego schodzenia z siedzenia by nie orać podnóżkami, potem może przyjdzie czas na kolano.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2017-06-23, 12:05   

Tatsu napisał/a:
Nie schodziłem na kolano, najpierw jest przede mną nauka techniki prawidłowego schodzenia z siedzenia by nie orać podnóżkami, potem może przyjdzie czas na kolano.

I tu pełen szacun za szczerość i prawdę że trzeba sporo się uczyć :!: :!: :!: :!:

Wiem bo dociera to do mnie - ale lepiej późno niż wcale :roll:

LwG

Odpowiedz do tematu