Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maual czy "Automat" DCT co wybrać

Jeśli kupiłbyś Crossturera to z jaka skrzynia biegów ?
Skrzynia biegów DCT ("automatyczna" dwa sprzegła i "łopatk")
66%
 66%  [ 12 ]
Maualna skrzynia biegów ("klasik" jedno sprzegło z klamka)
33%
 33%  [ 6 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Bouli
Administrator

Wysłany: 2012-05-11, 11:09   Maual czy "Automat" DCT co wybrać

Jaka skrzynie wybraliście lub wybralibyście przy zakupie Crosstourer / VFR 1200.
Z tego co doczytałem wraz z pojawieniem się Crosstourer, pojawiła się druga generacja skrzyni DCT montowana też teraz w VFR 1200.

Co się zmieniło, podobno bardzo proste przejście z automatu do maula podczas na przykład wyprzedzania, po zaskoczeniu wyprzedzania motocykl dalej leci w automacie, co była trochę uciążliwe w pierwszej wersji.

Jako ciekawostka znalazłem że można dokupić przystawkę która pozwala zmieniać biegi nogą przy tym ("automacie") DCT.

Biorąc to pod uwagę możecie odpowiedzieć na sondę "Jeśli kupiłbyś Crossturera to z jaka skrzynia biegów ?"

Gość

Wysłany: 2012-05-11, 12:40   

Jedynie manualna skrzynia w motocyklu daje frajdę, a po za tym jak odpalić sprząta jak akumulator padnie na przykład gdzieś w Mongolii, to zostaje chyba tylko telefon do salonu BMW bo oni będą najbliżej.

Gość

Wysłany: 2012-05-11, 15:32   

Nie wiem jak motocykl, ale w terenie automat spisuje się dużo lepiej niż manuale. Automat ciągnie cały czas, nie momentu kiedy przerzucamy na luz i zrywamy przyczepność .

Wszystkie przeprawówki w Islandii to same automaty i wjeżdżają na lodowce, a problem akumulatora ,to że raczej maja drugi w zapasie albo nie jadą sami i wtedy kable w ruch.

motorus.pl 
Tłok

Wysłany: 2012-05-11, 18:16   Manualna skrzynia

Manual :D a co ? :D Nie ma lekko ;) Chociaż bym nie pogardził i automatem .. na leniucha ;)

dj.1 
Cztery Tłoki
VFR1200XD

Wysłany: 2014-04-04, 18:26   

szybka odpowiedz raz dct zawsze dct :-)

Dejwid104
Cztery Tłoki
CROSSTOURER 1200 DCT

Wysłany: 2014-04-05, 10:02   

nie ma tekstu ??

Bouli
Administrator

Wysłany: 2014-04-05, 11:01   

Dejwid104 napisał/a:
nie ma tekstu ??

W założeniu każdy mógł pisać na tym poście a zwłaszcza "gość" (nie zarejestrowani), ale wtedy forum z automatu zmusza do zaznaczenia:

Forum moderowane
Tematy i posty będą oczekiwały na akceptację przez Moderatora lub Administratora

Zapomniałem o tym że nadrzędne ustawienia Forum i Portalu zezwala tylko użytkownikom na pisanie tekstów, i tak pozostało.

Dla tego dziś zdejmuje cenzurę, która była tak przez przypadek. :-/

Dejwid104
Cztery Tłoki
CROSSTOURER 1200 DCT

Wysłany: 2014-04-05, 12:55   

aha to wszystko wyjaśnione
a w temacie , jak dla mnie tylko automat jeszcze tej klasy co crosstourer ... co tu dużo pisać..
chociaż już w kręgu znajomych mam ksywę ,,skuterowiec,,gadają śmiejąc się ,bo wszyscy mieli okazję zrobić kółko na mojej maszynie i było wielkie zdziwienie i szacun

bogdan201 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2014-04-05, 14:28   

Także jestem za DCT.
Dlatego, że przez kilka sezonów wstecz jeździłem maxi skuterami, ostatnio w 2012 roku Suzuki Burgman 650. Automat bardzo rozleniwia i powoduje, że ciężko cofnąć się do manualnej skrzyni na motocyklu a także w samochodzie. Po jednym sezonie 2013 na Super Tenere gdzie do wyboru było sześć manualnie zmienianych biegów doszedłem do wniosku, że jedynym wyjściem będzie zakup mocnego motocykla w stylu turystyczne enduro tylko z automatem. Wybór ograniczył mnie do Crosstourer DCT :mrgreen:

marcin.p 
Cztery Tłoki
bez klamki

Wysłany: 2014-04-06, 18:51   

Moim zdaniem jeśli ktoś pisze, że jedynie manualna skrzynia daje frajdę z jazdy to z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że nigdy nie prowadził pojadu z nowoczesnym automatem... Zresztą zawsze porównuje takie stwierdzenia z opinią znajomego który twierdzi, że tylko słuchanie muzyki z płyt gramofonowych daje prawdziwą frajdę... Czy takie stwierdzenie ma sens? Czy muzyka odtwarzana z nowoczesnego cyfrowego sprzętu nie jest już prawdziwa muzyką? Na takie pytania tak naprawdę nie ma jednej konkretnej odpowiedzi...
Czy jazda motocyklem czy samochodem, który sam w zalożności od zapotrzebowania mocy czy momentu potrafi zdecydować o zmianie biegu w góre czy w dół, pozwalając prowadzącemu relaksowac się jazdą i nie myśleć niepotrzebnie o tym czy jedzie już na ostatnim czy został jeszcze jakiś do wrzucenia może nie być przyjemna? Czy możliwość redukcji w każdym dowolnym momencie o jeden czy dwa biegi - pomimo trybu automatycznego - może nie dawać frajdy?
Jak już wpominałem, każdy odpowiada na to pytanie sam, i każdy sam podejmuje decyzje przy zakupie sprzetu.
No i potem każdy już sam sobie pluje w swoja osobistą brodę, że nie wybrał wersji z automatem ;-) .... no chyba, że wybrał :lol:

Odpowiedz do tematu