Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wstępniak
Autor Wiadomość
Gnommer 
Drugi Tłok

Wysłany: 2016-08-18, 01:31   Wstępniak

Ciężko dyskutować ze stwierdzeniem, że Crosstourer jest motocyklem stworzonym do podróży. Może niezbyt ekstremalnych, ale jednak. Dlatego na forum poświęconym temu motocyklowi nie powinno zabraknąć miejsca na tematy związane z podróżami.

Zapraszam wszystkich do dzielenia się swoimi poradami i przemyśleniami. Wydaje mi się, że dobrze byłoby stworzyć miejsce, z którego będzie mógł czerpać zarówno początkujący podróżnik planujący swoją pierwszą wycieczkę, jak i stary wyjadacz, dlatego nie bójmy się pisać o truizmach, rzeczy oczywiste dla jednej osoby mogą być odkryciem dla drugiej.

Ja osobiście mam za sobą dwie dwutygodniowe wycieczki i kilkanaście mniejszych i chętnie skrobnę kilka postów.

Parayasio 
Drugi Tłok

Wysłany: 2017-11-03, 21:56   

To świetny post przecież każdy z nas ma swoje jakieś przemyślenia doświadczenie i pewnie każdy z Was to świetny ziomal bo przecież ile razy siębie pozdrawiamy jadąc gdzieś tam. Uważam, że warto nawet tu pogadać to co warto zabrać co nie warto. Gdzie warto uderzać, jakich miejsc unikać także śmiało do dzieła nikt za nas tego nie zrobi

Bouli
Administrator

Wysłany: 2017-11-05, 18:14   

Też jestem tego zdania, możemy tu przerzucić już istniejące posty z tej tematyki - podroży i reportaży z nich - jak by co zgłaszać tutaj swoje posty a ja je przeniosę.

LwG !!!

just_me
Tłok

Wysłany: 2017-11-15, 14:43   

To że wygodna maszyna to każdy wie ,ale chciałem zwrócić uwagę że. Manetka gazu jest uciążliwa po długiej jeździe,szczególnie jesli chodzi o przelotowe trasy autostradami,..,jesli ktoś odczuwa podobne kłopoty ? Jak je rozwiązać? Zabieram z sobą zestaw naprawczy w razie kapcia,...,na kilka dni zestaw kufrów,ale jednodniowe wypady polecam plecak na długich szelkach dzieki czemu spoczywa na tylnej części kanapy i nie męczę ramion..pozdrawiam wszystkich forumowiczów LWG!

PETER 
Drugi Tłok

Wysłany: 2017-11-15, 23:38   Wstępniak

na przeloty autostradowe ,żeby mógł odpocząć nadgarstek ,warto zastosować np .jakąś blokadę gazu tempomat lub popularną łychę opierasz kantem dłoni i nie musisz ściskać manetki osobiście uzywam coś takiego jak na zdjęciu i jestem zadowolony można pomachać prawa ęką

Dejwid104
Cztery Tłoki
CROSSTOURER 1200 DCT

Wysłany: 2017-12-06, 10:44   

a ja kupiłem zainstalowałem i używam tempomatu mechanicznego prostackiego ale dobrze wyglądającego i dającego radę -- dla zainteresowanych Kaoko Cruise Control, mechanical cruise control, for HONDA VFR1200X Crosstourer from 2012

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2019-03-28, 21:57   Hondą w lekki teren

Mam w planach długi wyjazd po rożnych nawierzchniach. Na YT widziałem Crosstoutery na kostkach terenowych. Miałem kiedyś GS 1100 i dawał radę w terenie (poligon piachy i lekkie bagna) choć to też kawał klocka. Pytam tych którzy mają doświadczenie, ja na razie zjechałem dwa komplety Bridgestonów i jeden Pirelli ale to były gumy na szosę. Na małym zjeździe (droga polna) z piachem wywaliłem równo i do dzisiaj nie wiem czy była to kwestia niewyłączalnego ABSu czy moje słabe umiejętności.
Na Pirrelkach byłem w Norwegi na północy, dawały radę przy temperaturach bliskich zeru, znaczy potrafiły się rozgrzać, trzymać przyczepność i dziurawe drogi z naniesionym żwirem nie robiły na nich wrażenia

tyran 
Drugi Tłok

Wysłany: 2019-04-12, 17:49   

Kostki w Crosstourerze to przesada.
Proponuję Mitas E07/E09 Dakar. Miałem w AT E07 i wspominam dobrze.
Ludzie narzekają że śliskie. No cóż, to są długodystansowe, twarde gumy.
Coś za coś.

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2019-04-13, 19:35   

dzięki za informacje jeździłem na Mitasach bmka 1100 GS

Odpowiedz do tematu