Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysoka wrażliwość Crosstourera rocznik 2016 na jakość paliwa
Autor Wiadomość
WaldekWroclaw 
Drugi Tłok
WaldekWroclaw

Wysłany: 2017-04-03, 20:54   Wysoka wrażliwość Crosstourera rocznik 2016 na jakość paliwa

W sobotę miałem dziwną przygodę z motorkiem - mianowicie na trasie Wrocław - Kłodzko a dokładnie przed miejscowością Łagiewniki jest duża prywatna stacja paliw. Ponieważ miałem już mało paliwa złamałem swoją zasadę tankowania tylko na markowych stacjach i zatankowałem motor. Nadmieniam, że były tam tylko dwa rodzaje paliwa czyli olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95 - oktanowa. Nic innego nie było. Podczas normalnej lajcikowej jazdy wszystko było ok. Na końcu mam przed moją miejscowością długą prostą i tam odkręciłem trochę więcej - przy 180 km/h zapaliły mi się nagle dwie żółte lampki i motocykl po prostu zaczął zwalniać - nic nie pomagało dodawanie gazu - po prostu zwalniał tak jakbym całkowicie odpuścił gaz. Po zatrzymaniu silnik dziwnie nierównie chodził. Wyłączyłem silnik, chwilkę poczekałem i odpaliłem silnik - o dziwo chodził znowu równiutko tak jak zwykle - świeciła się jednak cały czas żółta kontrolka silnika. Dojechałem spokojnie do domu. Na drugi dzień pojechałem motorem na Shella i dolałem do pełna V-Powera (weszło 7 litrów) + dolałem ulepszacz paliwa. Po przejechaniu ok. 20 km żółta kontrolka zgasła, a motocykl kilka razy przegoniłem i wszystko było ok. Po konsultacji tego przypadku z doświadczonymi mechanikami wyszło, że prawdopodobnie zalałem badziewiaste paliwo a motocykl posiada już normę euro-4 i jest bardzo czuły na jakość paliwa. Tak więc przestrzegam kolegów - tankować tylko dobre paliwo. Mój motorek to Crosstourer z 2016 roku (październik) przebieg 1100 km po pierwszym serwisie w Hondzie.

Bouli
Administrator

Wysłany: 2017-04-07, 09:08   

To co piszesz to nie ciekawa sprawa - wyprawa trzeci świat trzeba zapomnieć, choć komp benzynowy powinie po jakiś czasie przeliczyć równice energetyczne i podawać więcej benzyn -no chyba że więcej jest wody niż benzyny - to się poda pamiętam raz w samochodzie tak miałem jak ty opisujesz ale naprawdę gówniane benzyna się trafiła tez na takiej stacji i spalanie dwa razy większe i moc dwa razy mniejsza.

LwG !!!

Odpowiedz do tematu