Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Porównanie z BMW GS
Autor Wiadomość
pako721 
Trzeci Tłok

Wysłany: 2017-03-08, 09:06   Porównanie z BMW GS

Było ładnych parę dni, więc udało mi się już nawinąć Hondą ok. 400 km.
Pozwolę sobie na porównanie na gorąco moich odczuć co do różnicy między GS a Crosstourerem.
Według mnie:
- skrzynia biegów Hondy (DCT) wręcz masakruje skrzynię z bmw ( mówię o tej z suchym sprzęgłem), przy wolnej jeździe nic nie szarpie, silnikiem nie rzuca, płynny start.
- przyspieszenia od 0 są podobne, ale bmw koło 140 zaczyna łapać zadyszkę a honda ładnie ciągnie dalej ( przy ustawieniu skrzyni na "S" nie trzeba nawet specjalnie bawić się w mieszanie "+" i "-" ).
- zawieszenie i zwrotność to raczej plus dla bmw, prowadzenie w mieście łatwiejsze i wybacza więcej błędów, może to też trochę kwestia różnicy wag, natomiast na trasie miałem wrażenie większej lekkości i łatwości prowadzenia hondy
- hamulce plus dla bmw.
- kontrola trakcji (dla mnie) chyba lepiej reaguje w hondzie, troszkę szybciej.
- nie jeździłem po ciężkim terenie, ale na szutrach nie czułem specjalnie różnicy a nawet pozycja na stojąco lepiej w hondzie.
- siedzenie dla dupy chyba porównywalne, z leciutkim przechyłem na bmw.

Oczywiście jeszcze raz zaznaczam, że to są moje odczucia i starałem się być jak najbardziej obiektywny.
Przy moim sposobie wykorzystania moto, czyli głównie asfaltowa turystyka (85%) z lekkim zjazdem na szutrową drogę (15%) to chyba raczej honda.
Aaaa i dla zainteresowanych, mit o wielkiej bezawaryjności bmw jest troszkę przesadzony. Jak pod tym względem wypada honda tego jeszcze nie wiem.

Ciekawy jestem czy inni koledzy, którzy mieli też doświadczenia z GS podzielą moją opinię :-)

WaldekWroclaw 
Drugi Tłok
WaldekWroclaw

Wysłany: 2017-03-12, 23:28   

Witam. Ja również od zaczynam ujeżdżać nową Hondę Crosstourer - a poprzednio też był BMW R1200GS Z 2006 roku więc na pewno Honda jest tu o wiele nowocześniejszą konstrukcją. W moim odczuciu - na asfalcie wygrywa Honda za większą pewność prowadzenia i komfort prowadzenia i to odczucie jest zarówno przy mniejszych jak i większych prędkościach, natomiast BMW jest motocyklem trochę bardziej wszechstronnym tzn. o ile beemką pokusiłbym się o szuterek i leśne dukty to Hondą nawet tego nie zamierzam próbować ze względu na dużo wyższą masę - strach pomyśleć nawet o poślizgu i wywrotce na błotku - sam jej chyba nie podniosę. Chociaż tą dużą masę czuję jedynie podczas manewrowania w miejscu - po ruszeniu w ogóle jej nie czuć - nie wiem jak Japońcy to zrobili ale podczas jazdy w ogóle jej nie czuć. No ale ja Hondę kupiłem świadomie na asfalt a na szutry i teren jak znowu zatęsknię to kupię albo crossa albo quada bo nie oszukujmy się - beemką chociaż troszkę po lekkim terenie pojedziesz to i tak jest również o wiele za ciężka na bezstresowe eskapady w terenie. No i ostatnia rzecz - automatyczna skrzynia w Hondzie - sam do końca nie byłem do niej przekonany ale jak już zrobiłem na niej blisko 400 km to powiem tyle - na inną już się nie przesiądę - uważam, że Honda tym rozwiązaniem dokonała przełomu i inne firmy powinny zrobić to samo. Jak chcesz spokojnie - wybierasz "D" i masz spokojnie, jak chcesz poszaleć - wybierasz "S" i jeden z trzech trybów i masz to co chcesz. Masz więcej czasu na delektowanie się ładnymi widokami, w mieście nie myślisz ciągle jaki bieg wybrać - po prostu jedziesz i się cieszysz. Chyba już wystarczy moich wywodów - pozdrawiam i do zobaczenia na trasie.

Odpowiedz do tematu