Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina 2016
Autor Wiadomość
zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2016-09-29, 22:09   Ukraina 2016

Witam wszystkich. Chciałbym przedstawić foto relację z wrześniowego wyjazdu na Ukrainę. Wyprawa w sześć motorków : CT, dwa gs, FJR, Integra, i Burgman 650 na gaz.
Pierwszym punktem naszej wycieczki Kijów. Prejazd z granicy do stolicy Ukrainy to 450km prostej i nienagannej drogi. Po drodze z dwa miasteczka i żadnego łuku. NUUUda. Na miejscu w hotelu pełen wypas jak przestało na starszych panów. Następnie Majdan.

Kolega Jacek w środku już przy zimnym :-D

Następnie Majdan.

Tego dnia po kolacji już w pokojach grzeczne rozmowy Polaków przy drinku.

Kolejny dzień to Czernobyl i strefa zero. jeszcze w Polsce wykupiona objazdówka z przewodnikiem. Dobrze zorganizowana więc polecam . Cena 85$ Zwiedzanie od 8 rano do 20 wieczorem. Jak by ktoś chciał to firma nazywa się Chernobyl tour.

Na poczatek Przedszkole .

Następnie miasto Prypeć.

Karmienie sumów. Taka tutejsza atrakcja.

I tak ważna informacja. Czy wiecie ile czasu potrzebowali aby ewakuować miasto Prypeć? Otóż 60 tys. osób wyjechało z miasta w dwie i pół godziny. Nieźle co?

I główny bohater zamieszania i naszej wycieczki. Reaktor czwarty. Na zdjęciach zobaczycie sarkofag który jest budowany na wprost reaktora czwartego. Jak będzie gotowy to zostanie naciągnięty na ten emitujący promieniowanie.

Fajną rzeczą była antena duga 3. Zwana okiem Moskwy. Ponoć wystrzelona w stanach rakieta była od razu widoczna . Pobór mocy to około 10 mega watów na godzinę

Następny dzień to Odessa. Przejazd to horror przez pierwsze 100km. Wyjazd z Kijowa tragedia, myślałem że mi plomby z zębów powypadają. A dalej znowu 350 km prostej równej nawierzchni. Kilka fotek z pobytu w Odessie.
Schody z filmu Pancernik Patiomkin.

I Czwarta co do wielkości w świecie opera

Kolejne dni to powrót do kraju przez Mołdawię i Lwów.
Reasumując :nakręcone trochę ponad trzy koła km. Ukraina dla nas bardzo przyjazna finansowo. Drogi raczej słabe a najgorsze w Mołdawi. Pogoda nam dopisała idealnie tak więc wyjazd się udał I jeszcze kilka zdjęć które po drodze tej relacji się pogubiły

Bouli
Administrator

Wysłany: 2016-10-01, 07:43   

Witam,

Nie wiem w jaki sposób wstawiłeś zdjecia ale dla mnie są nie widoczne - nawert nie wiem jak bym mógł zmienić ustawienia forum bay były widoczne.

Jak macie jankes sugestie albo podpowiedzi dla mnie lub kolegi zdun13m to dajcie info.

LwG !!!

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2016-10-01, 08:44   

O.kurde. Jak zakończyłem post to były widoczne. Może podam link do folderu.
https://goo.gl/photos/jQuSAfzZ3Zqnro8e7

ooo I ZNOWU FOTKI SĄ WIDOCZNE, HI HI

Bouli
Administrator

Wysłany: 2016-10-02, 07:52   

zdun13m napisał/a:
O.kurde. Jak zakończyłem post to były widoczne. Może podam link do folderu.
https://goo.gl/photos/jQuSAfzZ3Zqnro8e7

ooo I ZNOWU FOTKI SĄ WIDOCZNE, HI HI

Wiec jest tak że zdjecia da się obejrzeć pod podanym przez Ciebie linku - naprawdę fajny reportaż :shock:

Ale na forum są widoczne w taki sposób ja na załączniku, naciskając na "zdjęcie" (znak zakaz wjazdu) albo kopiując link i wklejam w innej przeglądarce to samo jest zakaz wjazdu do tego zdjecia. Musisz zmienić uprawnienie w tym albumie na photogoogle. A potem sprawdzić czy to działa na innym komputerze (nie twoim) bo u ciebie przeglądarka sama łączy te zdjęcia z albumem, a do tego ty jesteś uprawniony je oglądać (reszta narodu nie :roll: ).

LwG !!

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2016-10-02, 20:28   

Nie wiem o co kaman? W goglach udostępniłem. Koledzy sorki zajrzyjcie pod link tam są zdjęcia z tego wyjazdu.

IKAR 
Tłok

Wysłany: 2016-10-10, 20:44   

Fajna wyprawa. Mój kolejny cel. Mam pytanie, czy do Czarnobyla da się dojechać motorem, czy tylko zorganizowane wycieczki autokarowe ?

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2016-10-16, 22:51   

Tylko zorganizowane grupy. Tylko pojazdami zakrytymi. Nie ma mowy o motorach. Gdzieś czytałem o dziewczynie która tam wjechała na moto. Ale ona była Ukrainką i nie wiem czy to było legalne. Nasz przewodnik w miejscach o podwyższonym promieniowaniu kazał nam zakładać bluzy z dł. rękawem. O spodniach nie wspomnę. ( też długie ) a było chyba około 30 w cieniu.
Jak coś będziesz potrzebował to pytaj.

Parayasio 
Drugi Tłok

Wysłany: 2016-11-20, 21:18   

Świetna relacja naprawdę :-)

Pozdrawiam

Ya$

zdun13m 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2016-11-28, 19:41   

Już chyba nikt nie zobaczy reaktora czwartego. Albo już albo na początku przyszłego roku sarkofag najedzie na miejsce katastrofy. Tak więc zdążyłem w ostatniej chwili.

noorbert 
Drugi Tłok
noorbert

Wysłany: 2016-12-08, 12:42   

Fajna wycieczka, super zdjęcia. Wybieramy się na Ukrainę na długi weekend majowy na 7 motocykli, większość z plecakami :-D .
Jakieś rady, spostrzeżenia itp.

norbert
Drugi Tłok

Wysłany: 2016-12-10, 20:07   

Miałem też okazję w maju jechać na Ukrainę ale wybrałem opcję Monte Cassino i Rzym.

Odpowiedz do tematu