Strona Główna www.honda-crosstourer.pl
Portal i forum motocykla Honda CROSSTOURER

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pireneje 2015
Autor Wiadomość
Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2014-08-19, 20:43   Pireneje 2015

W czerwcu 2015 ponownie chcę się wybrać w Pireneje tym razem na CT.
Pierwszy raz byłem GAS GAS 250 4T więc i trasy były bardziej ekstremalne, raczej nie dla CT. Byłem tam styczniu http://vimeo.com/19801635 hotel nad brzegiem morza i walka w górach.
Teraz mając CT ponownie planuję wypad w czerwcu 2015. Trasa i przełęcze wybrane przez lokalesów, mapa na Garmina jak ktoś zainteresowany to podeślę na pocztę. Trasę można zrobić samymi górami i przełęczami. Czerwiec to cas kiedy drogi przez przełęcze są otwarte (no chyba że ktoś zawali odśnieżanie :) ). Piszę już teraz bo jak zwykle logistyka przy wyjazdach grupowych jest ważna. Najnudniejsza część to dojazd, ale można pociągiem z Berlina pod samą granicę.

arekd 
Tłok

Wysłany: 2015-04-27, 22:28   

Niestety DB zlikwidował połączenia do Narbone i inne poza Niemcy. Potrzebujesz planu B lub dodatkowo tygodnia na wyprawę. Ja ruszam w czerwcu na Nordkapp także innym razem czemu nie. Widzę ambitne chęci i potencjał pozdr

arekd 
Tłok

Wysłany: 2015-04-27, 22:31   

Miałem okazje jechać tym pociągiem z moto także była to super opcja szkoda ze została zlikwidowana

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-04-28, 14:24   

Jaj lecisz Nordkapp to koniecznie Gamvik, tam jest prawdziwa północ i widoki, Varanger też warto choć nie powala https://vimeo.com/16345583 byłem testowałem. No i po drodze między Oslo a Lillehammer jest tras na dwa tygodnie. Kup dobrą mapę papierową przydaje się.

arekd 
Tłok

Wysłany: 2015-04-28, 20:20   

Dzięki za info i materiał wezmę pod uwagę podpowiedzi

Tatsu 
Cztery Tłoki

Wysłany: 2015-06-15, 18:09   

Są już daty 09 lub 10 lipca start powrót kolo 30 lipca.
Dojazd wychodzi w granicach 5000 tam i z powrotem sam dojazd bez tras po górach.
W tamta stronę liczę koło 3 dni, 10 dni Pireneje, 7 na powrót.
Trochę mi szkoda lecieć przez Francję na maxa, jak już będę to może będzie czas chociaż trochę zobaczyć np ciekawostki z masywu centralnego. Nie lubię miast, (poza Singapurem), są zawsze tak samo szare i nudne, z nudnymi knajpami i jazgoczącymi w nich gośćmi.

Tak informacyjnie.
Hondzia bez specjalnych przygotowań. Nawigacja Garmina i mapy Michelina. Namiot trochę zupek chińskich.
Jak zawsze optymizm, ekipy nie udało się zmontować, głównie przez długi czas potrzebny na przejazd, ale poza Marokiem i Kirgistanem doginałem na jedno moto, także przywykły jestem.

Szukam linków do ciekawych tras na moto w rejonach południowych Francji może uda się je wpasować w drogę powrotną

LwG

Odpowiedz do tematu